11°C słabe opady deszczu

ZAPROSZENIE NA BADANIA MAMMOGRAFICZNE

zdrowie-badania-profilaktyka, ZAPROSZENIE BADANIA MAMMOGRAFICZNE - zdjęcie, fotografia

Zachęcamy panie w wieku 50-69 lat do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych organizowanych 29 października 2017 r. w godz. 10:00-17:00 przy Urzędzie Gminy Izabelin, ul. 3 Maja 42.

 

W związku z ogólnopolskim Programem Profilaktyki Raka Piersi realizowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia, zapraszamy mieszkanki Izabelina i okolic do wzięcia udziału w BEZPŁATNEJ mammografii. Badania adresowane są do kobiet w wieku 50-69 lat*.

 

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich - dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju - wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co znacznie zwiększa szansę wyleczenia.

 

Pamiętajmy, że tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniego badania nie zawsze gwarantuje, że obecnie naszemu zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – nowotwór piersi. Czasami kobiety rezygnują z kolejnych badań, ułatwiając tym samym rozwój choroby. Rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie, przez co często zostaje zdiagnozowany zbyt późno.

 

Panie zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnych badań mammograficznych powinny zarejestrować się:

Telefonicznie: 85 676 03 32 ; 85 676 13 22,

lub na stronie: wirtusplus.pl

 

Godzina badania ustalana jest indywidualnie z pacjentkami podczas rejestracji.

 

* Panie nieobjęte programem profilaktyki raka piersi mogą wykonać badanie odpłatnie.

 ZAPROSZENIE NA BADANIA MAMMOGRAFICZNE komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się