0°C zamglenie

ZAGRALI I ZAŚPIEWALI DLA NIEPODLEGŁEJ

Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości

 

11 listopada 2017 roku w Centrum Kultury Izabelin odbył się okolicznościowy koncert związany z 99 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Koncert, który prowadziła Katarzyna Soja rozpoczął się wystąpieniem Wójta Gminy Izabelin Witolda Malarowskiego, który w swojej przemowie przybliżył zebranym postać Tadeusza Kościuszki.

 

Następnie wystąpiły izabelińskie zespoły i soliści. Pierwszy na scenie pojawił się Zespół "Wokaliza" pod dyrekcją Karoliny Dubaniewicz, który zaśpiewał dwa utwory ("Gaude Mater Polonia" i "Przy sadzeniu róż"). Następnie zaśpiewały solistki ćwiczące pod kierunkiem Patrycji Modlińskiej i Moniki Kręt w Studiu Piosenki CKI. Zebrani usłyszeli "Warszawo ma” w wykonaniu Oli Merchel i "Różę i Wiatr", którą to piosenkę zaśpiewała Pola Radoń. Emilia Strzelecka zaśpiewała "Modlitwę Armii Krajowej" a Ola Matuszczyk "Kocham Wolność". Po solistkach na scenie ponownie pojawił się jeden z izabelińskich zespołów. Tym razem na scenie pojawił się Chór Seniora "Echo". Chór prowadzony przez  Małgorzatę Romańską zaśpiewał trzy piosenki ("Wojenko, wojenko", "Szara Piechota" i "Przybyli ułani").

 

Bardzo gorąco przyjęte przez zebranych zostało wspólne śpiewanie. W tej części, którą poprowadziła Maria Holka wszyscy wspólnie zaśpiewali "Marsz strzelców", "O mój rozmarynie", "Przybyli ułani", „Białe róże”, "Szarą piechotę", "Rozszumiały się wierzby płaczące" i "Pierwszą kadrową".

 

Tuż po przerwie na scenie pojawili się soliści: Krzysztof Ciupiński-Świątek (tenor) i Magdalena Idzik (mezzosopran) wraz z Klasycznym Kwintetem Dętym FAVORI (Sylwia Lorenc - flet, Tytus Wojnowicz - obój, Michał Szubarga - klarnet, Anna Muszyńska - fagot, Emilian Bońkowski - waltornia), którzy w swoim programie artystycznym wykonali piosenki patriotyczne, jak również przenieśli zebranych w krainę operetki.

 

Michał Starnowski

 

ZAGRALI I ZAŚPIEWALI DLA NIEPODLEGŁEJ komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się