9°C słabe opady deszczu

XVI IZABELIŃSKIE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ

| Gdzie: CK Izabelin

8 czerwca 2014 roku w Centrum Kultury Izabelin odbyły się „XVI Izabelińskie spotkania z książką”. Ta doroczna impreza cieszy się od lat dużym zainteresowaniem i uznaniem tak wśród wystawców, jak również czytelników.

Tegoroczną imprezę otworzyli: Pan Czesław Apiecionek – pomysłodawca „Spotkań…”, Zastępca Wójta Gminy Izabelin - Pani Agnieszka Sobczak, Dyrektor Centrum Kultury w Izabelinie - Pan Janusz Marciniak i Jego Zastępca - Pani Maryla Łukasińska.

Na „Izabelińskich Spotkaniach z Książką” wystawiają się czołowe polskie wydawnictwa, zapraszani są autorzy książek i ciekawi goście. Wśród kilkudziesięciu wystawców nie zabrakło zaprzyjaźnionych z nami: babickiej Księgarni „Verbum” i izabelińskiego Antykwariatu „Piotruś Pan”.

W tym roku Spotkania umili: Pani Agnieszka Konarska (śpiew), w towarzystwie akompaniamentu Pana Dominika Dudzika i zgodnie z tym, co zapowiedział Pan Apiecionek - piosenki związane były z książką i literaturą.

Podczas imprezy nie zabrakło też prezentacji wszystkich stoisk wraz z przedstawieniem oferty wydawniczej oraz czytania fragmentów utworów obecnych na spotkaniu autorów. Wybrane fragmenty książek czytała Pani Jolanta Olszewska, aktorka filmowa i teatralna, od wielu lat związana z Teatrem Dramatycznym w Warszawie.

Wieczorem zaś odbył się pokaz filmu Krzysztofa Zanussiego "Persona Non Grata"

Michał Starnowski

XVI IZABELIŃSKIE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się