7°C pochmurno z przejaśnieniami

WYPADEK NA UL. IZABELIŃSKIEJ (PRZY LESIE)

Dachowanie Volkswagena na łuku drogi.

 

15 sierpnia 2017 roku około godz. 15.30 samochód Volkswagen Passat jadąc od strony Izabelina w kierunku Starych Babic, na łuku jezdni zjechał na lewy pas, a następnie już będąc na poboczu ściął przydrożny znak uliczny i z impetem wpadł w drzewa tuż za płytkim, ulicznym rowem. Samochód początkowo stanął dęba, a następnie runął na prawy bok.

 

W środku podróżował mężczyzna w wieku około 55 lat, mieszkaniec Warszawy. Pojazd znajdował się na boku, a kierowca uwięziony został wewnątrz samochodu. Od razu na ratunek ruszyli inni kierowcy, rowerzyści i pobliscy Mieszkańcy, wezwano również służby ratunkowe. Samochód przez cały czas pozostawał na boku, jednak udało się nawiązać kontakt wzrokowy i słowny z jak się okazało przytomnym kierowcą. Przez cały czas, aż do przyjazdu służby ratowniczych udzielano wsparcia psychologicznego kierowcy, a dopiero przybyłe na miejsce: straż pożarna i pogotowie ratunkowe zrobiły dostęp do poszkodowanego za pomocą profesjonalnych urządzeń hydraulicznych.

 

Droga przez dłuższą chwilę była zablokowana. Kierowca po ewakuacji został zabezpieczony w karetce PRM i odtransportowany do jednego z warszawskich szpitali. Stan jego określono na stabilny. Okoliczności zdarzenia, prędkość i przyczynę zbada Policja.

 

Ulica Izabelińska w tym roku miała być gruntownie przebudowana, ale z przyczyn różnych przetargi trzeba było unieważnić. Być może remont będzie wykonany w 2018 roku. Ruch na tej ulicy jest bardzo duży, uwielbiają nią jeździć rowerzyści. Dziś odbyło się bez tragedii, bo na linii toru jazdy samochodu Volkswagen, pomimo ładnej pogody nie znalazł się żaden z cyklistów. Mało jednak brakowało, jednym ze świadków zdarzenia był rowerzysta, który wraz z dzieckiem w chwili wypadku znajdował się 300 metrów dalej.

 

Michał Starnowski

 

WYPADEK NA UL. IZABELIŃSKIEJ (PRZY LESIE) komentarze opinie

 • Ola - wycinka lasu Kordeckiego - niezalogowany 2017-08-15 22:06:58

  Proszę o odpowiedz na pytanie: 1) kto zadecydował o wycince lasu łączącego ulice Kordeckiego z kościołem w Lipkowie 2) jakim prawem wycinane są drzewa wzdłuż drogi leśnej. Wyglada to na przygotowanie terenu pod sprzedaż. A na drogi nie ma - jak wyżej i na KANALIZACJĘ tez nie ma. Od lat !!!!!!!! Proszę burmistrza gminy o niezwłoczną odpowiedź. W przeciwnym razie poinformuję media

 • Gosc - niezalogowany 2017-08-15 22:09:45

  Tak widziałem tez mnie zdziwiło to wycinanie zdrowych drzew w środku lasu ...

 • Gość - niezalogowany 2017-08-15 23:18:06

  Nie strasz mediami, nie strasz. Poza tym warto wiedzieć, że u nas nie ma burmistrza.

 • Gość - niezalogowany 2017-08-16 02:21:31

  oczywiście ze jest wójt. Ale swoją droga jeśli to prawda ze trwa wycinka to należałoby tej pani odpowiedzieć. Zwłaszcza teraz kiedy jest tyle kontrowersji .......

 • gość 2017-08-25 07:29:16

  Jest wójt ale tak jakby go nie było, on się już niczym nie interesuje bo to ostatnia kadencja.

Dodajesz jako: Zaloguj się