-5°C bezchmurnie

VII LEGIA MTB MARATON

Wyczynowa sobota na rowerach.

 

Najpierw przyjazd, potem przygotowanie rowerów i rejestracja. Tuż po godz. 12.00 w Laskach przy "Rysiu" odbyły się zawody w ramach cyklu Legia MTB Maraton. Organizatorami imprezy byli: Klub Kolarski Legia 1928 i Urząd Gminy Izabelin.

 

Rowerzyści (chyba z całej Polski) zjechali się do Lasek w sobotę 19 marca 2016 roku, by sprawdzić swoją formę na rozpoczęcie sezonu rowerowego. Przełajowe wyścigi podzielono na trzy grupy, tj. Giga, Mega i Mini Maraton. Odpowiednio do nazw należało przemierzyć różne trasy (okrążenia). W wersji "giga" było to około 54 kilometrów (4 okrążenia), w wersji "mega" należało zrobić 3 okrążenia (40,5 km.), a trasa "mini" opiewała na jedno okrążenie o dystansie 13,5 kilometrów.

 

Na starcie w odpowiednich grupach stanęło łącznie około 120 zawodników, w tym "śmiałków" biorących udział w najdłuższej trasie było około 40 osób. Całość zakończyła się "dekoracją" zwycięzców około godz. 15.00. Niestety nasza Redakcja nie mogła już uczestniczyć w tej ceremonii z uwagi na inne obowiązki.

 

Michał Starnowski

 

VII LEGIA MTB MARATON komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się