0°C zamglenie

UROCZYSTOŚCI W OSP LASKI

OSP w Laskach ma już (niektórzy mówią dopiero) 60 lat. Wczoraj odbyły się tam uroczystości.

 

Mszą Świętą o godz. 13.00 w sobotę, 12 maja 2018 roku rozpoczęły się uroczystości związane z obchodami 60. lecia utworzenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskach. Mszy Świętej przewodniczył Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Królowej Meksyku ks. Grzegorz Jankowski.

 

W obchodach uczestniczyli: mieszkańcy Lasek i gminy Izabelin, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Andrzej Wasilewski, Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Zbigniew Rafalski, władze samorządowe szczebla powiatowego (Starosta Jan Żychliński) i gminnego (Wójt Witold Malarowski i Z-ca Wójta Ryszard Haczek), Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego Mirosław Markowski, Prezes Towarzystwa Opieki nas Ociemniałymi w Laskach Paweł Kacprzyk, Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Laskach Elżbieta Szczepkowska oraz poczty sztandarowe i przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z: Izabelina, Starych Babic, Borzęcina Dużego, Zaborowa, Leszna, Łomianek i Gdańska-Sobieszewa.

 

I tak jak na tego rodzaju uroczystościach była, nie zabrakło podniesienia flagi państwowej i odegrania hymnu narodowego, wręczenia odznaczeń, medali i wyróżnień, przybliżenia historii powstania i działalności stowarzyszenia, odczytania listów gratulacyjnych, życzeń, podziękowań i wręczenia "bojowych" prezentów.

 

Uroczystości uświetniła obecność i gra Orkiestry Dętej z OSP Kaski, konferansjerem był Andrzej Frajndt (założyciel i lider zespołu Partita) a Dowódcą Uroczystości był Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP R.P. płk. w spocz. Edward Gierski.

 

Po zakończeniu części oficjalnej Prezes OSP Laski dh Włodzimierz Domański zaprosił wszystkich na poczęstunek.

 

Michał Starnowski

 

UROCZYSTOŚCI W OSP LASKI komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się