0°C mgła

TRWA FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI

Pracowity weekend dla Wolontariuszy ze "Szlachetnej Paczki".

 

W całym kraju (również u nas) trwa finał "mądrej pomocy" zapoczątkowanej kilkanaście lat temu przez ks. Jacka Stryczka.

 

Weekend 9-10 grudnia 2017 roku, to czas finałowej pracy Wolontariuszy w ramach "Szlachetnej Paczki". W całej Polsce, także w Izabelinie praca wre. W naszej gminie Wolontariusze działają w izabelińskiej szkole podstawowej. Mądre podarunki i potrzebne rzeczy mają swój magazyn w budynku szkoły i stąd zostają rozwiezione do potrzebujących rodzin. Warto zaznaczyć, że rejon izabeliński w tym roku po raz pierwszy działa samodzielnie (wcześniej razem ze Starymi Babicami). Liderem grupy jest Magda Moszczyńska.

 

Ze strony www.szlachetnapaczka.pl: "SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

 

SZLACHETNA PACZKA to najlepiej zorganizowany projekt społeczny w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. SZLACHETNA PACZKA łączy to wszystko."

 

Michał Starnowski

 

TRWA FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI komentarze opinie

  • Tylko_wolontariuszy_żal - niezalogowany 2017-12-09 17:11:17

    Widać, że mało osób czyta wywiady ze Stryczkiem i ma pojęcie, jaki z niego neoliberalny pan. Balcerowicz w koloratce. Sama nazwa akcji jest odstręczająca, ale w sumie idealnie pasująca - szlachcic pomaga tylko rodzinom wybranym według jego kryteriów. Żadnym biedakom i żebrakom. Hm, bardzo chrześcijańska postawa.

  • gość 2017-12-10 11:00:46

    To się Pan mylisz.

Dodajesz jako: Zaloguj się