0°C mgła

ŚWIĘTO OŚRODKA W LASKACH

W poniedziałek, 15 maja 2017 roku przeżywaliśmy w Laskach Święto Ośrodka. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się o godz. 8.30 modlitwą przy grobie Matki Elżbiety Róży Czackiej - Matki Założycielki Dzieła Lasek (zmarła 56 lat temu - 15 maja 1961 roku).

 

Zaraz po modlitwie i Mszy Świętej, która odprawiona została w zakładowej Kaplicy, wszyscy zgromadzili się na świeżym powietrzu, gdzie w specjalnie przygotowanej scenerii Gości przywitała Dyrektor Elżbieta Szczepkowska. Po tej części rozpoczęło się przedstawienie zatytułowane: "Testament". Występ laseckich dzieci, w tym również chóru "Leśne Ptaki", niejednokrotnie przerywany był gromkimi brawami. Młodzi aktorzy przybliżyli zebranym m. in. postać Matki Elżbiety Róży Czackiej, w której to intencji nieustannie odmawiane są modlitwy o Jej rychłą beatyfikację. Podczas występu zebrani usłyszeli również nowy hymn Ośrodka. Po występach artystycznych głos zabierali: Prezes Zarządu TOnO Paweł Kacprzyk, Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński, Matka Radosława Podgórska ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Burmistrz Rabki Ewa Przybyło.

 

W Święto Ośrodka była też możliwość zapoznania się z codziennym życiem podopiecznych. Podwoje swe otworzyły wszystkie placówki, dla odwiedzających przygotowano też wiele atrakcji i niespodzianek. Dla zmęczonych była też możliwość odpoczynku. Na rozmowy przy kawie, herbacie i ciastku zapraszała kawiarenka "U Przyjaciół".

 

Po południu zaś wystąpili wychowankowie Ośrodka tj. uczestnicy Szkoły Muzycznej, która w bieżącym roku obchodzi jubileusz 20. lecia. Koncerty odbyły się w Sali organowej Centrum Rehabilitacji Zawodowej.

 

Amatorski zapis urywka hymnu: https://youtu.be/Bl6odTkfm-4

 

Michał Starnowski

 

ŚWIĘTO OŚRODKA W LASKACH komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się