0°C mgła

SPOTKANIE ORNITOLOGICZNE W TRUSKAWIU

W przedostatnią sobotę, tj. 22 kwietnia 2017 roku odbyło się pierwsze, z trzech zaplanowanych spotkań ornitologicznych, organizowanych w ramach Funduszu Sołeckiego wsi Truskaw.

 

Mimo dość arktycznych warunków pogodowych, frekwencja dopisała a obserwacje i spacer udały się. Dowiedzieliśmy się m. in.: jak i w jakim celu prowadzi się monitoring ptaków, dlaczego w tym roku nie będzie kolonii lęgowej mewy śmieszki (prawdopodobnie robota norki amerykańskiej) jakie inne gatunki inwazyjne zagrażają rodzimym.

 

Spotkanie było tez okazją do zdobycia wiedzy o roślinach, ze szczególnym uwzględnieniem właśnie tych nieproszonych. Można było pooglądać "ptaszory": m. in. gęgawy z młodymi, łyski, krzyżówki, płaskonosy, krakwy i łabędzie oraz usłyszeć pierwiosnki, piecuszki, kapturki i drozdy śpiewaki.

Pięknie jest na Mokrych Łąkach - zachęcamy do odwiedzin i indywidualnych, ptasich obserwacji.

 

Mieszkańcy Sołectwa Truskaw bardzo serdecznie dziękują za przekazaną wiedzę - Panu Stanisławowi Matuszewskiemu - wolontariuszowi w KPN-ie oraz Pani Annie Kębłowskiej - z działu monitoringu i badań szaty roślinnej w KPN-ie, za pomoc w organizacji wydarzenia, Pani Katarzynie Fidler z działu edukacji w KPN-ie oraz Pani Magdzie Zielińskiej - za dokumentację fotograficzną.

 

Już dziś zapraszamy na kolejny spacer, który odbędzie się w maju - będziemy informować przez stronę "facebook Sołectwo Truskaw" oraz akcję plakatową na terenie Gminy Izabelin.

 

Relacja - Sołectwo Truskaw

Dziękujemy za przesłanie

Michał Starnowski

 

SPOTKANIE ORNITOLOGICZNE W TRUSKAWIU komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się