0°C mgła

"ROZDŹWIĘKI" 2017 R.

W niedzielę 23 kwietnia 2017 roku w Centrum Kultury Izabelin odbył się Koncert Finałowy VI Mazowieckiego Festiwalu Piosenki - Izabelin 2017 "Rozdźwięki 2017".

 

Czteroosobowe jury, w którym zasiedli: Anna Stokalska (Przewodnicząca) Agnieszka Zając, Andrzej Puczyński i Krzysztof Mroziński (Członkowie) wysłuchało łącznie 24 polskich utworów muzycznych, tj. 19 solistów (wokalistów) oraz 2 duety i 3 zespoły. Młodym artystom, którzy przybyli do CK z terenu całego Mazowsza przygrywała Orkiestra Festiwalowa pod kierownictwem ww. Krzysztofa Mrozińskiego. Warto dodać, że koncert finałowy został poprzedzony dwudniowymi warsztatami, które tradycyjnie odbyły się w murach CK Izabelin.

 

I tak po przesłuchaniu wszystkich wykonawców jury udało się na obrady, by wyłonić tegorocznych laureatów. W tym czasie dla zebranych wystąpiła gwiazda wieczoru - trio Singin’Birds wraz z towarzyszącą orkiestrą.

 

Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Matuszczyk, Amelia Andryszczyk, Alicja Stypik, Anna Nguyen Viet, Gabrysia Zalewska, Kamil Kieszkowski i Zespół Rokendrolki.

 

Nagrodę Dyrektora CK Izabelin otrzymała Urszula Dorosz, Wójta Gminy Izabelin Zuzanna Bomze, a Starosty Warszawskiego Zachodniego Piotr Zubek.

 

Nagroda Voice and More przypadła w udziale Julii Perz (voucher na indywidualne warsztaty wokalne) i Zespołowi Sweet Angels (voucher na letnie warsztaty wokalne).

 

Grand Prix VI Mazowieckiego Festiwalu Piosenki - Izabelin 2017 "Rozdźwięki 2017" zdobyła Barbara Małecka, która w konkursie wykonała piosenkę "Nasza Klasa" z rep. Jacka Kaczmarskiego. Laureatka otrzymała czek 1000 złotych i zaproszenie na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA 2017, który odbędzie się w Zielonej Górze. Jury zdecydowało również, że na "Fumę" pojedzie również Piotr Zubek.

 

Michał Starnowski

 

"ROZDŹWIĘKI" 2017 R. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się