9°C lekkie zachmurzenie

ROZDZIELONO FUNDUSZ SOŁECKI WSI MOŚCISKA

W sobotnie popołudnie, 18 września 2016 roku odbyło się zebranie Mieszkańców podwarszawskiej miejscowości Mościska.

 

Mieszkańców i gości przywitała Sołtys Danuta Karczmarek, a na zebraniu obecni byli m. in. Zastępca Wójta Gminy Izabelin Ryszard Haczek i Radny Jacek Sobiecki.

 

W gronie 24 osób rozmawiano o problemach Mieszkańców, niezałatwionych sprawach i planach na przyszłość. Dużo mówiło się o kanalizacji, w tym o wykonaniu tej inwestycji w ulicy Jodłowej, potrzebie budowy chodników wzdłuż ul. Estrady, zmiany organizacji ruchu (lewoskręt lub rondo) na głównym skrzyżowaniu z ul. Arkuszową, remoncie ul. Sikorskiego i przebudowie skrzyżowania tejże ulicy z ul. 3 Maja, bezpieczeństwie i bezpańskich psach oraz smrodzie z kompostowni. Poruszano też sprawy gałęzi w liniach energetycznych, niewykoszonych rowów, połączenia ulicy Łąkowej z Klaudyńską oraz o planach zakupienia przez Gminę budynku przy ul. Habrowej (obiekt ten miałby służyć jako mieszkania komunalne dla potrzebujących i pogorzelców).

 

W dalszej części zebrania rozdzielono pieniądze w ramach Funduszu Sołeckiego na 2017 rok. Po dyskusji, kwotę 42 tysięcy złotych przeznaczono na: utrzymanie toalet przy placu zabaw, koszenie i pielęgnację zieleni, wynagrodzenie osoby opiekującej się tymże placem i zakup materiałów biurowych. Łącznie na ww. cele przeznaczono około 10,5 tysiąca złotych. Ponadto kwotę 400 złotych przeznaczono na koszty związane z wynajmowaniem sali na organizację spotkań sołeckich w warszawskiej podstawówce. Pozostała kwota w wysokości około 31 tysięcy złotych została przeznaczona na wykonanie boiska wielofunkcyjnego na gminnym terenie w okolicy istniejącego placu zabaw.

 

Michał Starnowski

 

ROZDZIELONO FUNDUSZ SOŁECKI WSI MOŚCISKA komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się