9°C lekkie zachmurzenie

PRZEDWYBORCZA DEKLARACJA WÓJTA NA ZEBRANIU Z MIESZKAŃCAMI SIERAKOWA

Prawdopodobnie nie będę ubiegał się o stanowisko wójta na przyszłą kadencję - powiedział Wójt Gminy Izabelin Witold Malarowski na zebraniu z Mieszkańcami Sierakowa.

 

We wtorek, 27 września 2017 roku odbyło się zebranie Mieszkańców Sierakowa, podczas którego rozdysponowano fundusz sołecki na 2018 rok. W zebraniu wzięli udział: Wójt Gminy Witold Malarowski, Radna Bronisława Bieńkowska i Sołtys Grażyna Fluder-Wasilewska.

 

W gronie 11 Mieszkańców (+ Wójt Gminy Izabelin, + Redaktor Kuriera Izabelińskiego), obecny na spotkaniu Wójt zapowiedział, że jeszcze w tym roku będzie modernizowana droga powiatowa - ulica Sierakowska (od ul. Końcowej do ul. Abrahama). Ponadto poinformował, że w Sierakowie opóźni się budowa kanalizacji i inwestycja rozpocznie się w 2018 r. Opóźnienie spowodowane jest nieotrzymaniem funduszy zewnętrznych, które wspomogłyby finansowanie zapowiadanej już na ten rok budowy sieci.

 

Rozdysponowano też fundusz sołecki na 2018 r. Realizacja FS będzie połączona z dotacjami, które przekaże sołectwu Urząd Gminy Izabelin (wspólna realizacja zadań) - łącznie ok. 50 tys. zł. Planuje się, że w 2018 roku zrealizowana zostanie budowa boiska tartanowego oraz wykonane zostaną prace pielęgnacyjne zieleni przy pętli autobusu, ogrodzenie krzyża i remont kapliczki. Pozostałą kwotę w wysokości 5 tyś zł. przeznaczono na organizację pikniku sołeckiego.

 

Ważna deklaracja Wójta Malarowskiego padła na początku zebrania, podczas rozmowy na temat dokończenia obiecanych wcześniej inwestycji (budowa kanalizacji i remont drogi). Do wyborów samorządowych zostało rok, więc dziś jeszcze za wcześnie dywagować, kto mógłby zacząć ubiegać się o to stanowisko. Więcej - został aż rok i przez ten czas obecny wójt może jeszcze zdanie zmienić, w szczególności, że powiedział "prawdopodobnie”.

 

Michał Starnowski

 

PRZEDWYBORCZA DEKLARACJA WÓJTA NA ZEBRANIU Z MIESZKAŃCAMI SIERAKOWA komentarze opinie

  • gość 2017-09-28 18:55:10

    prawdopodobnie mówi tak nie pierwszą kadencję. Mało kto w to wierzy jak zresztą w większość deklaracji składanych przez Wójta.

Dodajesz jako: Zaloguj się