0°C mgła

PROTEST NA ŻYWO W TVP 3

O kompostowni na Radiowie w programie "Głos Regionów".

 

W samo południe w niedzielę 12 marca 2017 roku, tuż obok bramy wjazdowej do kompostowni MPO na warszawskim Radiowie (ul. Kampinoska) zebrali się okoliczni Mieszkańcy, aby wyrazić swój protest w sprawie uciążliwości, które od wielu lat emituje zlokalizowana w tym miejscu kompostownia Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.

 

W programie, który przez godzinę, na żywo emitowany był w TVP 3 Regionalnej wypowiadali się m. in. przedstawiciele Stowarzyszenia "Czyste Radiowo", przedstawiciele władz Dzielnicy Bielany, przedstawicielka Sanepidu, Mieszkańcy Radiowa oraz licznie w tym miejscu zebrani Mieszkańcy Klaudyna, w tym Prezes "Stowarzyszenia Klaudyn" Walerian Żyndul i Radna Karolina Bielińska.

 

Przyczyną kolejnego protestu, który odbył się w tym miejscu, było odrzucenie skargi przez NSA. Wszyscy zebrani wypowiadali się o uciążliwości, smrodzie i innych problemach z którymi borykają się każdego dnia. Poruszano również temat braku poszanowania mieszkańców przez instytucje, o łamaniu prawa i o układach urzędniczych.

 

Do programu zaproszono przedstawicieli wielu urzędów i instytucji. Niestety nie wszyscy zdecydowali się przyjechać, a niektórzy wystosowali jedynie oświadczenia. Póki co na oficjalnej stronie TVP nie zamieszczono programu z Radiowa.

 

Michał Starnowski

 

PROTEST NA ŻYWO W TVP 3 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się