8°C lekkie zachmurzenie

POMAGAMY PO TRAGICZNYM POŻARZE W KLAUDYNIE

W nocy z środy na czwartek, tj. z 29/30 listopada 2017 roku z nieznanych przyczyn w Klaudynie przy ul. Lutosławskiego zapalił się dom mieszkalny jednorodzinny. 3-kondygnacyjny budynek spłonął niemalże doszczętnie.

 

W pożarze zginęła 80 -letnia kobieta a dwóch, młodych ludzi, którzy wyskoczyli z objętego pożarem poddasza (3 piętro) walczy o życie (poparzone drogi oddechowe, połamany kręgosłup i kończyny).

 

Kiedy pierwsze zastępy straży pożarnej przybyły na miejsce, pożar był już w fazie rozwiniętej, a ogień przez okna na wyższych kondygnacjach wydostawał się na zewnątrz budynku. Pomimo przeprowadzonej akcji ratowniczo-gaśniczej dom spłonął niemal doszczętnie, a rodzina została praktycznie zupełnie bez niczego.

 

Mieszkańcy i sąsiedzi zawiązali spontaniczną akcję pomocy i proszą o wsparcie finansowe, które pomoże poszkodowanej rodzinie stanąć na nogi i znaleźć jakieś lokum. Akcję internetową przez aplikację na "zrzutka.pl" zainicjowała Pani Zuzanna Gawor-Kotkowska z Klaudyna. Warto odszukać na facebooku tą inicjatywę i dołączyć się do niej.

 

Ponadto można udzielić rodzinie wsparcie poprzez przekazanie niezbędnej pomocy rzeczowej. Rodzina poszkodowana w pożarze domu w Klaudynie potrzebuje:

1. Odzież i obuwie dla kobiety - wzrost 160 cm, numer buta 37, rozmiar M;

2. odzież i obuwie dla starszego mężczyzny - wzrost 165 cm, numer buta 42, obwód pasa 118-120 cm,

3. wyposażenie do domu, np. krzesła, stół, łóżko, kołdry, poduszki, koce, poszwy;

4. wyposażenie kuchni, np. garnki, talerze, sztućce.

Po stracie dorobku całego życia rodzina będzie wdzięczna za każdą pomoc.

 

Akcję zbierania pomocy materialnej koordynuje GOPS w Starych Babicach, tel. 22 752 83 85 (w godzinach pracy urzędu). Można też wysłać prywatną wiadomość na gminnego (starobabickiego) FB, za pomocą którego informacja przekazana zostanie do GOPS.

 

zebrał i udostępnił: Michał Starnowski

 

POMAGAMY PO TRAGICZNYM POŻARZE W KLAUDYNIE komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się