9°C lekkie zachmurzenie

PO DEBACIE SPOŁECZNEJ

Po co nam samorząd? - o tym rozmawiano w CK Izabelin

 

Z inicjatywy Stowarzyszenia DziałajMY w dniu 5 czerwca 2018 roku odbyła się debata społeczna pod hasłem: "Po co nam samorząd"?.

 

W spotkaniu uczestniczyło ok. 80 osób, a na sali oprócz mieszkańców obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych gminy Izabelin, kilkoro radnych i jeden sołtys.

 

Wszystkich przywitał i debatę otworzył Olgierd Porębski ze Stowarzyszenia DziałajMY, który przybliżył zebranym cele zorganizowania tego spotkania. Następnie głos zabierali zaproszeni na debatę goście: Agata Dąmbska - współprowadząca od 2011 roku niezależny think tank Forum Od-nowa, Justyna Wasiuk - pracująca w warszawskim Centrum Komunikacji Społecznej (Urząd m.st. Warszawy) oraz Dariusz Kraszewski - Koordynator akcji Masz Głos, radny podwarszawskiej gminy Stanisławów.

 

Goście omówili zagadnienia związane z samorządnością, samorządem terytorialnym, wizją dobrego samorządu i jego złymi stronami. Poruszone też zostały tematy organizacji konsultacji społecznych, budżetów partycypacyjnych i sołeckich.

 

Rozmawiano więc o tym, w jaki sposób ulepszyć samorząd, jakimi metodami i narzędziami. Pytano też, czy 28 lat samorządu terytorialnego, to dobry okres dla Polski. Po zakończonych wypowiedziach zaproszonych gości był również czas na pytania i odpowiedzi. Widzowie dzielili się także swoimi spostrzeżeniami - również w zakresie działalności najbliższej ciału, czyli Gminy Izabelin.

 

Więcej szczegółów oraz film z debaty już niebawem dostępne będą na stronie internetowej www.dzialajmy.org oraz na facebooku: https://facebook.com/stowarzyszeniedzialajmy

 

Michał Starnowski

 

PO DEBACIE SPOŁECZNEJ komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się