0°C mgła

PIKNIK W TRUSKAWIU

"Nie zważając na pogodę i na wodę", w sobotę 23 czerwca 2018 roku odbył się Piknik Sołecki mieszkańców Truskawia.

 

Oj działo się na pikniku sołeckim, który dla mieszkańców Truskawia zorganizowali tutejsi, lokalni przedstawiciele władzy.

 

Nie zabrakło atrakcji dla młodszych, tj. dmuchańców, konkursów z animatorami, gier planszowych i plenerowych (Projekt Walizka), zabaw ruchowych i torów przeszkód (GOSiR Izabelin) oraz dla młodszych i dorosłych, czyli: poczęstunku z grilla, edukacyjnych stoisk i pogadanek, w tym możliwości poznania życia pszczół (Pasieka edukacyjna). Jako, że piknik miał także formę spotkania sąsiedzko-samorządowego, rozmawiano o wydatkowaniu funduszu sołeckiego, tworzono Kodeks Dobrego Sąsiada (Stowarzyszenie "Mieszkańcy Razem"), jak również omawiano w jaki sposób poprawić system przekazu informacji sołeckiej w Truskawiu. Można było również spróbować swych sił w rękodziele, czyli stworzyć własne przypinki i magnesy, wykonać wianki z kwiatów, zrobić sąsiedzki portret fotograficzny (Sławomir Patoka), czy zapoznać się z bieżącą działalnością GPWiK "Mokre Łąki". Nadmienić należy, że przy zbiorniku wodnym królowali wędkarze z Koła wędkarskiego "Mokry spławik".

 

Najważniejsze, że pogoda wytrzymała, a mieszkańcy tłumnie przybyli na "Mokre Łąki". Sołtys Truskawia Pani Wanda Załęska stwierdziła, że frekwencja była zdecydowanie większa niż rok wcześniej.

 

na podstawie rozmów i programu pikniku - Michał Starnowski

fot. Sławomir Jagodziński

 

PIKNIK W TRUSKAWIU komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się