7°C pochmurno z przejaśnieniami

PAMIĘCI PIĘCIU Z SIERAKOWA

W niedzielę 25 czerwca 2017 o godz. 15:00 w Sierakowie przy kapliczce została odprawiona Msza św. polowa w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie.

 

Mszę Świętą odprawił i homilię wygłosił ks. dr Ludwik Nowakowski. Na Mszę Św. licznie przybyli mieszkańcy Sierakowa, Kombatanci kampinoskiej Grupy AK (AK Kampinos) wraz z pocztem sztandarowym.

 

Po zakończonym nabożeństwie złożono kwiaty pod pomnikiem, czyli w miejscu, gdzie 73 lat temu, tj. 24 czerwca 1944 roku poległo w zasadzce z rąk zaborowskich żandarmów 5 żołnierzy kadry dowódczej Dywersji Bojowej 8 Rejonu: ppor. Marian Grobelny ps. "Macher", ppor. Stefan Kruszyński ps. "Dołęga", sierż. Stefan Leszczyński ps. "Ezel", plut. pchor. Julian Beer ps. "Pierwotny" i kpr. Wiesław Kowalewski ps. "Rydz".

 

W tak doniosłej chwili nie zabrakło lekcji historii i wspomnieniowych opowieści oraz kilku słów, które do zebranych wypowiedział Prezes Zarządu Środowiska "Grupy Kampinos" AK Marcin Biegas i Wójt Gminy Izabelin Witold Malarowski. Po zakończonej uroczystości Wójt zaprosił wszystkich na strażacką grochówkę przygotowaną przez OSP Laski.

 

Michał Starnowski

 

PAMIĘCI PIĘCIU Z SIERAKOWA komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się