9°C słabe opady deszczu

OD WRZEŚNIA I STREFA W GMINIE IZABELIN

inwestycje-remonty-komunikacja, WRZEŚNIA STREFA GMINIE IZABELIN - zdjęcie, fotografia

W czwartek 5 lipca 2018 roku Rada m.st. Warszawy przyjęła uchwałę powiększającą od września 1. strefę biletową o gminy Izabelin i Konstancin-Jeziorna. Dzięki temu mieszkańcy zapłacą mniej za bilety, co powinno zachęcić wiele osób do korzystania z usług Warszawskiego Transportu Publicznego.

 

- Pierwsza strefa biletowa to znaczne oszczędności dla pasażerów. Od 1 września mieszkańcy gmin Izabelin i Konstancin-Jeziorna za bilet 30-dniowy normalny zapłacą zaledwie 110 złotych, a dzięki temu w ich portfelach zostanie 840 złotych rocznie - mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

 

Skorzystają też warszawiacy bo obie gminy to popularne miejsca weekendowego wypoczynku mieszkańców stolicy. Izabelin leży w bezpośrednim sąsiedztwie Puszczy Kampinoskiej, a na terenie Konstancina-Jeziornej jest uzdrowisko ze słynnymi tężniami.

 

Rozszerzenie 1. strefy oznacza również większy poziom dofinansowania samorządów do funkcjonowania komunikacji na ich terenie.

 

Przypomnijmy. Od 2016 roku w 1. strefie znajdują się Marki, a od 1 stycznia 2018 roku - Łomianki. Część gmin aglomeracji bierze udział w programie Warszawa+ (wprowadzonym 1 sierpnia 2014 r.), a kolejne niebawem do niego dołączą.

 

24 maja br. przyjęto uchwałę o nowych zasadach dofinansowania, wprowadzającą trzy rodzaje biletów: „Bilet Warszawa+1”, „Bilet Warszawa+2” oraz „Bilet Warszawa+3”, w zależności od opcji wybranej przez samorządy.

 

Zainteresowanie dofinansowaniem zakupu biletów dla swoich mieszkańców wyraziło już 20 gmin, a odpowiednie uchwały podjęły już Józefów, Otwock, Stare Babice oraz Wiązowna.

 

info i foto: um.warszawa.pl

 

OD WRZEŚNIA I STREFA W GMINIE IZABELIN komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się