9°C słabe opady deszczu

OC NA MIESIĄC? ZOBACZ JAK I GDZIE.

Ogłoszenia, reklamy, MIESIĄC ZOBACZ GDZIE - zdjęcie, fotografia

Masz samochód to musisz mieć OC. Standardowo wykupujesz je na 12 miesięcy, jednak istnieje możliwość wykupienia czasowego ubezpieczenia np. na 30 dni. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakich okolicznościach i kto może skorzystać z takich udogodnień?

 

Przede wszystkim warto pamiętać, że korzystanie z czasowego ubezpieczenia jest możliwe wyłącznie w określonych sytuacjach. Dzieje się tak przez wzgląd na ciągłość ochrony, w przypadku częstych zmian mogłoby dojść do sytuacji, kiedy to kierowca porusza się po drogach bez aktywnego OC.

 

Dla kogo OC na miesiąc?

 

Tak jak zostało powiedziane wcześniej – nie każdy może skorzystać z krótkiego OC. W takim razie, kto może?

 

1.      Właściciele pojazdów zarejestrowanych czasowo

2.      Właściciele pojazdów zarejestrowanych za granicą bez aktualnego OC

3.      Właściciele komisów samochodowych

4.      Właściciele pojazdów historycznych i wolnobieżnych

 

Należy się jednak wytłumaczenie do powyższych odstępstw od reguły ubezpieczenia na 12 miesięcy. W przypadku samochodów sprowadzanych zza granicy – opcja krótkiego OC dotycz jedynie czasu, jaki potrzebny jest do załatwienia wszelkich formalności (w tym przypadku 30 dni), po tym czasie właściciel ma obowiązek wykupić pełne ubezpieczenie.

 

Dodatkowo warto wytłumaczyć, co kryje się pod hasłem samochód historyczny, nie każde stare auto można określić tym mianem. Przede wszystkim właściciel musi uzyskać status dla takiego pojazdu, a jego wiek nie może być niższy niż (25 lat, jeśli pojazd zostanie uznany za unikatowy) lub 40 lat. Dodatkowo ubezpieczanie dla takiego samochodu nie może być krótsze niż 3 miesiące.

 

Podobnie sprawa wygląda przy pojazdach wolnobieżnych. Wykupienie OC może być minimum na 3 miesiące. Jednak należy pamiętać, że zarejestrowane pojazdy rolnicze musza zostać ubezpieczone normalnie, czyli na czas 12 miesięcy.

 

Jeśli zainteresował Cię ten temat odsyłamy Cię tutaj, gdzie znajdziesz więcej informacji o ubezpieczeniach samochodowych.

 

Gdzie szukać dobrej polisy?

 

Minimalny czas trwania takiej polisy to 30 dni, co więcej nie ma możliwości przedłużenia jej na dalszy miesiąc. Co więcej w swojej ofercie ubezpieczyciele zaznaczają ochronę jedynie w tych wyjątkowych przypadkach – np. transport pojazdu z państwa do państwa, dojazd na zlot samochodów zabytkowych czy okres przeznaczony na sprzedaż auta. Sprawdź też artykuł pt.: "Ubezpieczenie OC na 3 miesiące"

 

W zasadzie każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje usługi OC krótkoterminowego. Nie mniej jednak warto samemu poświęcić chwilę i naleźć ofertę, która naszym zdaniem będzie dla nas najlepsza. Oczywiście najistotniejszą kwestią przy wyborze takiego OC jest jego cena, ponieważ zakres zawsze jest taki sam. Dlatego warto skorzystać z kalkulatora online, który w jednym miejscu zestawi nam najlepsze produkty.

OC NA MIESIĄC? ZOBACZ JAK I GDZIE. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się