0°C mgła

KONCERT KOLĘD "ZAŚPIEWAJ JEZUSKOWI"

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku w Parafii Izabelin wystąpił chór kameralny "Ars Cantata".

 

Chór pod kierownictwem Anny Celmer-Frankiewicz swoim śpiewem oprawił Mszę św. o godz. 10.00, zaś zaraz po zakończonej Eucharystii zebrani wysłuchali koncertu kolęd.

 

Ze strony internetowej: "Chór kameralny “Ars Cantata” jest zespołem działającym od 1986 roku jako sekcja Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie. W repertuarze chóru znajdują się sakralne i świeckie utwory kameralne a capella, polskie i obce, z różnych epok - od średniowiecza do współczesności (Arcadelt, Gorczycki, Strawiński, Poulenc, Ravel, Sawa, Koszewski). Zespół wykonuje również pieśni prawosławne oraz oparte na tradycji ludowej, a także aranżacje utworów popularnych na chór.

Zespół występuje w kościołach i salach koncertowych (Teatr Wielki, Akademia Muzyczna), bierze udział w imprezach okolicznościowych i koncertach charytatywnych (Voices for Hospices i in.), angażuje się również w projekty teatralne. Od 2004 roku zespół współpracuje z prestiżową szkołą wyższą - Collegium Civitas.

Chór kameralny “Ars Cantata” jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na renomowanych festiwalach i konkursach chóralnych w Polsce i za granicą."

 

zebrał: Michał Starnowski

 

KONCERT KOLĘD "ZAŚPIEWAJ JEZUSKOWI" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się