0°C mgła

IZABELIŃSKI BIEG ZMARŹLAKA

W sobotę, 3 marca 2018 roku w Laskach odbyła się impreza biegowa: Izabeliński Bieg Zmarźlaka.

 

W mroźnej aurze, na boiskach sportowych w Laskach i na terenie KPN odbyły się biegi na dystansach 5 km, 10 km oraz bieg dla dzieci na 600 metrów. W ostatniej chwili do stawki włączyli się także zwolennicy nordic walking.

 

Imprezę, której organizatorami było Centrum Kultury Izabelin przy współudziale Sołectwa Laski rozpoczęła dziecięca rywalizacja, czyli bieg "Cross z przeszkodami". Boisko treningowe "Rysia" zaadaptowano na potrzeby tej dziecięcej rywalizacji.

 

Następnie po rozgrzewce poprowadzonej przez trenera z Kliniki Sanobello wystartowali zawodnicy w biegach na 10 i 5 km. Biegacze mieli do pokonania trasy po malowniczych ścieżkach Kampinoskiego Parku Narodowego.

 

Sportową rywalizację prowadziła Bronia Bieńkowska z CKI (Ośrodek Sportu) i Stanisław Macias Sołtys wsi Laski. Przez cały czas obecni byli i zwycięzcom nagrody wręczali: Wicestarosta Warszawski Zachodni Paweł Białecki, Z-ca Wójta Gminy Izabelin Ryszard Haczek i Dyrektor CKI Janusz Marciniak.

 

Organizatorzy serdeczne podziękowania skierowali do wolontariuszy z izabelińskiego gimnazjum, pracowników Kampinoskiego Parku Narodowego oraz do strażaków z OSP Laski, którzy m.in. serwowali gorącą strawę przygotowaną przez Bar Kabak z Lasek.

 

Sponsorami imprezy była Klinika Zdrowia i Urody Sanobello i Carrefour Express, a nad bezpieczeństwem czuwali ww. strażacy ochotnicy z Lasek, policjanci z WRD Stare Babice i ekipa ratowników z powiatowego (warszawskiego zachodniego) Pogotowia Ratunkowego.

 

Wśród biegaczy wyróżniającym się teamem była grupa "Izabelin na start".

 

Michał Starnowski

 

IZABELIŃSKI BIEG ZMARŹLAKA komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się