9°C słabe opady deszczu

III EDYCJA ALIRUN JUŻ ZA NAMI

Biegi i piknik rodzinny - "Dziękując za Niepodległość"

 

Trzeci rok z rzędu odbył się AliRun, czyli bieg, który każdego roku zachęca do bliższego poznania osoby pierwszego Proboszcza Parafii św. Franciszka z Asyżu - ks. Aleksandra Fedorowicza. Dzień ten rozpoczął się Mszą świętą o godz. 10.00 w kościele w Izabelinie i modlitwą przy grobie ks. Aleksandra (w rocznicę Jego urodzin - 16 czerwca 1914 r.).

 

Impreza, zorganizowana przez Fundację im. ks. Aleksandra Fedorowicza "Przyjaciele Alego", która odbyła się w sobotę 16 czerwca 2018 roku promowała zdrowy i aktywny styl życia. W tym roku jedną z atrakcji sportowych Pikniku Rodzinnego pod hasłem "Dziękując za niepodległość" był bieg główny na symbolicznym dystansie 1918 metrów. Biegały też dzieci i młodzież. Biegi te odbyły się na krótszych dystansach, wg kategorii wiekowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki oraz nagrody - pamiątkowe medale.

 

Tego dnia chętni będą mogli także wziąć udział w grze terenowej "Szaniec Kampinos", skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów oraz zapoznać się z licznymi i różnorodnymi stoiskami. I tak m.in. nie zabrakło jazdy na kucykach, dmuchanych zjeżdżalni, gier i zabaw, prac w drewnie i wiklinie, konkursów przyrodniczych na stoisku edukacyjnym KPN, stoiska projektu "Kampinoskie Bagna", Ochotniczej Straży Pożarnej z Izabelina, czytelniczych nowości i starszych pozycji od właścicieli Antykwariatu "Piotruś Pan", czy też konkursu rysunkowego "Moja Mała Ojczyzna”, który przeprowadzili członkowie Stowarzyszenia "Mieszkańcy Razem".

 

Działo się też na scenie. Zebrani mogli obejrzeć występy dzieci i młodzieży, w tym program artystyczny dzieci z przedszkola im. ks. Aleksandra Fedorowicza w Izabelinie i tańce podopiecznych z Akademii Rozwoju "Sosnowa Szpilka". O godz. 16.00 miał miejsce koncert zespołu "Arka Noego", który rodzinnie (grillowo, zabawowo, na kocykach) z przyjemnością wysłuchali starsi i młodsi.

 

W biegu głównym, w którym wzięło udział 72 zawodników pobiegli m. in.: ks. Jerzy Jastrzębski (pomysłodawca wydarzenia), ks. Ludwik Nowakowski (Prezes Fundacji "Przyjaciele Alego"), Mirosław Markowski (Dyrektor KPN) i Jan Żychliński (Starosta Warszawski Zachodni). Całość biegów koordynowała Bronia Bieńkowska - Kierownik GOSiRu.

 

Michał Starnowski na podstawie tekstu Magdaleny Kamińskiej

 

III EDYCJA ALIRUN JUŻ ZA NAMI komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się