0°C zamglenie

II MEMORIAŁ CHARYTATYWNY W LASKACH

W niedzielę, 4 czerwca 2017 roku w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych w Laskach odbył się II Memoriał im. Zofii Morawskiej.

 

Cel biegu był bardzo szczytny, ponieważ wszystkie pozyskane środki miały być przeznaczone na wsparcie działalności Ośrodka. Podobnie jak w roku ubiegłym na starcie stanęło 400 dorosłych biegaczy (taki był limit organizatora), a każdy z Nich miał do przebiegnięcia dystans 3,3 km. Dystans można było pokonać dowolną ilość razy, jedynym ograniczeniem był czas. Cały bieg mógł trwać 90 minut. Jedni zrobili jedno kółko, inni kilka.

 

Ogólnie biegacze przebiegli ponad 1200 okrążeń, co przy stawce 20 złotych za okrążenie dało kwotę 24 tysięcy złotych. Partnerem strategicznym II Memoriału im. Zofii Morawskiej była firma Mercedes Benz. Wśród biegnących zauważyliśmy sporo zorganizowanych grup biegowych z terenu Warszawy i Mazowsza, pracowników Ośrodka i podopiecznych. Liczną grupę wystawił też Urząd Gminy w Izabelinie i grupa biegowa "Izabelin na Start", która poprowadziła również rozgrzewkę.

 

Zanim jednak wystartowali dorośli, na początku biegały dzieci. Dzieci podzielono na trzy grupy wiekowe, zaś same konkurencje nazwano: Biegiem Wilka, Rysia i Wiewiórki.

 

Michał Starnowski

 

II MEMORIAŁ CHARYTATYWNY W LASKACH komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się