0°C zamglenie

I KOMUNIA ŚW. W IZABELINIE

W niedzielę, 14 maja 2017 roku w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie I Komunię Św. przyjęło około 100 dzieci.

 

Tegoroczna uroczystość została podzielona na dwie części, a mianowicie pierwsza grupa przyjęła Święty Sakrament podczas Mszy Św. o godz. 9.45, a druga o 11.30. Obydwu Nabożeństwom przewodniczył Proboszcz Parafii - Ks. Stanisław Dębicki.

 

Nie chcąc przeszkadzać w tak uroczystej chwili, z reporterskiej chęci zrobiliśmy tylko kilka zdjęć poglądowych.

 

Pierwsza Komunia Święta, to uroczystość katolicka, w której podczas mszy świętej wierni po raz pierwszy przyjmują Najświętszy Sakrament, czyli zgodnie z wyznawaną przez siebie wiarą prawdziwe ciało Chrystusa pod postacią chleba. Do Pierwszej Komunii Świętej Kościół dopuszcza wiernych, którzy znają podstawowe prawdy wiary i rozumieją dokonujące się na mszy świętej przeistoczenie, czyli rzeczywistą przemianę substancji podczas Eucharystii: chleba (hostii) i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Pierwsza Komunia Święta jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla przyjmujących i ich rodzin, lecz również dla całej wspólnoty parafialnej.

 

Michał Starnowski

 

I KOMUNIA ŚW. W IZABELINIE komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się