26°C bezchmurnie

GDZIE NAJTANIEJ UBEZPIECZYĆ MIESZKANIE?

Ogłoszenia, reklamy, GDZIE NAJTANIEJ UBEZPIECZYĆ MIESZKANIE - zdjęcie, fotografia

„Mądry Polak po szkodzie” – o słuszności tych słów przekonała się niejedna osoba, która z własnej kieszeni musiała zapłacić za likwidację szkód w mieszkaniu powstałych wskutek niefortunnych zdarzeń losowych. Pożar, zalanie, włamanie z kradzieżą może przytrafić się każdemu, a w myśl innego znanego powiedzenia lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Ubezpieczenie mieszkania nie jest obowiązkowe. Najczęściej Polacy wykupują je, gdyż taki warunek stawia bank udzielający kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości. Większość osób wychodzi z założenia, że wystarczy dbać o mieszkanie, zamontować antywłamaniowe drzwi i rolety – i sprawa załatwiona.

W Polsce wciąż bardzo dużym problemem jest brak świadomości, iż nieposiadanie polisy mieszkaniowej stanowi ogromne ryzyko. Wydatki związane z polisą są nieporównywalnie niższe od kosztów likwidacji szkód wynikłych ze zdarzeń losowych, dlatego też warto zatroszczyć się o stosowne zabezpieczenie nieruchomości i znajdującego się w niej mienia ruchomego. Oferta towarzystw ubezpieczeniowych w zakresie polis mieszkaniowych jest na tyle bogata, że każdy znajdzie wariant dostosowany do własnych potrzeb i możliwości finansowych.

 

Zanim kupisz polisę określ swoje potrzeby 

Pierwszym krokiem do zakupu polisy mieszkaniowej jest określenie indywidualnych oczekiwań względem takiego ubezpieczenia – w głównej mierze chodzi tutaj o interesujący nas zakres ochrony. Jakie zdarzenia stanowią największe zagrożenie dla nieruchomości? Jakiej wysokości składkę jesteśmy w stanie płacić, aby zabezpieczyć domowy budżet przed finansowymi konsekwencjami losowych zdarzeń?

Polisa gwarantująca kompleksową ochronę powinna składać się z ubezpieczenia:

  • murów oraz elementów stałych i ruchomych od ognia i innych zdarzeń losowych,
  • od ryzyka kradzieży, włamania i dewastacji,
  • OC w życiu prywatnym.

Ponadto trzeba mieć na uwadze kwestie, o które będzie pytać ubezpieczyciel, a więc: wartość, lokalizację i powierzchnię nieruchomości, rok budowy, terminy generalnych remontów oraz rodzaj zabudowy, konstrukcji i pokrycia dachowego, stan prawny nieruchomości itp.

 

Porównaj oferty

Z racji tego, iż firmy ubezpieczeniowe proponują bogatą ofertę polis mieszkaniowych, nie obejdzie się bez porównania różnych propozycji. Co zyskamy chcąc kupić ubezpieczenie mieszkania z www.ubezpieczeniaonline.pl? Przede wszystkim jest to oszczędność czasu. Nie tracimy go na przeglądanie stron poszczególnych towarzystw – wystarczy wypełnić prosty formularz dołączony do kalkulatora, co zajmuje dosłownie chwilę. Potrzebne są takie informacje jak: rodzaj, powierzchnia użytkowa i rok budowy nieruchomości, liczba nieletnich zamieszkujących nieruchomość, tytuł prawny, liczba powodzi od 1997 r., lokalizacja nieruchomości (kod pocztowy, miejscowość, ulica, numer domu/lokalu) oraz data urodzenia ubezpieczającego. W formularzu znajdują się też pytania o historię ubezpieczeniową, prowadzenie działalności gospodarczej w nieruchomości i jej wynajem oraz o zakres ochrony interesujący ubezpieczającego.

 

Co zyskasz dzięki porównaniu ofert online?

Z 18 propozycji różnych towarzystw wspomniany kalkulator na podstawie powyższych danych wybiera 5 – wystarczy wybrać jedną i przejść bezpośrednio na stronę ubezpieczyciela, aby dokonać pozostałych formalności. Jeśli chcemy zatem dowiedzieć się, gdzie najtaniej ubezpieczyć mieszkanie w www.ubezpieczeniaonline.pl, musimy dokładnie wypełnić formularz, a następnie przyjrzeć się wynikom porównania i sprawdzić, która firma zapewnia najlepsze warunki i najniższą cenę.

Oszczędność czasu to nie jedyna zaleta porównywania ofert online. To również oszczędność pieniędzy – średnia różnica pomiędzy najtańszą a najdroższą polisą wynosi 200-300 zł. Porównując oferty w tradycyjny sposób, stracilibyśmy na to przynajmniej kilka dni, a i tak trudno byłoby zdobyć tak kompleksowe informacje, jak dzięki porównywarce online.

 

 

GDZIE NAJTANIEJ UBEZPIECZYĆ MIESZKANIE? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się