10°C zamglenie

FUNDUSZ SOŁECKI IZABELINA B

Około 20 mieszkańców Izabelina B rozdysponowało fundusz sołecki na 2019 rok.

 

18 września 2018 roku o godz. 18.00 (wtorek) spotkali się Mieszkańcy Izabelina B, aby rozdzielić 54 tysięcy złotych w ramach przyznanego funduszu sołeckiego oraz podyskutować na tematy związane ze swoim sołectwem i Gminą Izabelin.

 

W tzw. pierwszym terminie rozmawiano o sprawach Izabelina B, o codziennych bolączkach, w tym odwodnieniu i remontach dróg. Poruszono także sprawę bezpieczeństwa i nasilających się w ostatnich dniach kradzieżach w domostwach. W tej części głos zabierali mieszkańcy Izabelina C, którzy specjalnie (gościnnie) przybyli, by zabrać głos w tej sprawie. Obecny na zebraniu Wójt Witold Malarowski zaprosił Ich na rozmowę na ten temat w dniu jutrzejszym.

 

Dyskusja w sprawie rozdzielenia Funduszu Sołeckiego była burzliwa, a w niektórych momentach wręcz nieujarzmiona. Kilka zgłoszonych pomysłów nie przypadła do gustu większości obecnych i nie znalazła się na liście rankingowej. Ostatecznie zdecydowano, że fundusz sołecki na 2018 rok wydatkowany zostanie na: oświetlenie świąteczne na ul. Sienkiewicza na co drugiej latarni (19 tys. zł.), spotkanie integracyjne Izabelina B (9 tys. zł.), pomalowanie altanki i podstaw daszku nad piaskownicą na placu zabaw (1 tys. zł.), dwa słupy (latarnie parkowe) przy ul. Jeremiego/Podbipięty (5 tys. zł.), zakup krzewów i trawy na skwer przy ul. Jeremiego/Podbipięty (5 tys. zł.), 2 ławki z oparciami na plac zabaw (1,5 tys. zł.), pojemniki i torby na psie odchody (4 tys. zł.), poidełko wodne (10 tys. zł.).

 

W zebraniu uczestniczyli: Przewodnicząca RG Izabelin Grażyna Zielińska, Wójt Witold Malarowski i Jego Zastępca Ryszard Haczek, Radni: Teresa Skowrońska i Tomasz Urbański. Zebranie prowadziła Sołtys Elżbieta Kowalczyk.

 

Michał Starnowski

 

FUNDUSZ SOŁECKI IZABELINA B komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się