0°C mgła

CZY TWOJE IMIĘ JEST W KSIĘDZE ŻYCIA???

| Gdzie: Dyrekcja KPN Izabelin

Wspólnota Rodzinne Świętowanie skupiona przy Parafii w Starych Babicach w dniach 31 maja i 1 czerwca 2014 roku wystawiła spektakl pt. „Bramy Nieba i Płomienie Piekła”. Sztuka, w której zagrali aktorzy-amatorzy została oparta na Piśmie Świętym i tak ułożona, by przybliżyć widzom osobę Jezusa Chrystusa i Jego dzieło zbawienia, którego dokonał wobec każdego z ludzi.

Przedstawienie wyreżyserowane przez Pawła Nowakowskiego, który w końcowej części spotkania dał również świadectwo swej wiary, zagrano dwukrotnie w Sali koncertowej Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie przy ul. Tetmajera 38. I choć zdawać by się mogło, że chrześcijański temat sztuki nie do końca zainteresuje mieszkańców, spektakl wzbudził duże zainteresowanie i zgromadził w obydwu dniach, na każdym z przedstawień wielu mieszkańców tak Gminy Izabelin jak również Stare Babice. Ba - w niedzielne popołudnie zabrakło nawet miejsc siedzących i nie starczyło dostawek. Część publiczności zmuszona była oglądać widowisko na stojąco.

Przedstawienie składało się z serii scenek ukazujących życie ziemskie ludzi należących do różnych grup społecznych: bogatych i biednych, dzieci i młodzież, samotnych oraz żyjących w małżeństwie i rodzinach. Ukazane były nasze życiowe decyzje, te większe i mniejsze oraz ich wpływ sięgający poza śmierć, aż do wieczności. Spektakl zatem żywo ukazał dwie zasadnicze rzeczywistości: niebo i piekło. Wszystko przy udziale gry świateł, efektów dźwiękowych i multimedialnych obrazów oraz kostiumów i rekwizytów.

Michał Starnowski na podstawie własnych obserwacji  i wcześniejszej informacji RSN

CZY TWOJE IMIĘ JEST W KSIĘDZE ŻYCIA??? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się