9°C lekkie zachmurzenie

BIEG TRUSKAWKI

W niedzielę, 10 czerwca 2018 odbyła się XI edycja "Biegu Truskawki".

 

Podobnie jak w latach poprzednich, zanim dorośli wyruszyli na szlaki Kampinoskiego Parku Narodowego, do rywalizacji stanęły przedszkolaki i dzieci szkolne, które na krótkich, przygotowanych do ich możliwości dystansach pobiegły razem z Panem Łosiem.

 

Do biegu na 10 km dla dorosłych, który z truskawskiej polanki ruszył o godz. 11.00 zgłosiło się około 200 osób (panie, panowie i pary). Pierwszy na metę wbiegł Sebastian Polak (36.19), a wśród kobiet triumfowała Justyna Kostrzewska (43.06). W kategorii "pary" z czasem 42.26 wygrali: Marta Jusińska i Marcin Wojewódzki.

 

Podobnie jak w latach minionych, w namiocie organizatora na wszystkich czekały truskawki i truskawkowe specjały. Rodzinne święto biegania w Truskawiu, to nie tylko aktywny wypoczynek. Podczas, gdy biegacze bili swoje rekordy życiowe na ścieżkach KPN, pozostali korzystając z cudownej pogodny, odpoczywali na kocykach, delektując się czerwonymi przysmakami. Wśród biegaczy i odpoczywających zauważyliśmy mieszkańców gminy Izabelin zrzeszonych w grupie "Izabelin na Start".

 

Organizatorem imprezy była KB Galeria Warszawa, a bieg odbył się dzięki życzliwości Kampinoskiego Parku Narodowego.

 

Michał Starnowski

 

BIEG TRUSKAWKI komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się