0°C zamglenie

ALIRUN JUŻ 16 CZERWCA 2018 R.

"Dziękując za niepodległość"

 

Trzeci rok z rzędu w Izabelinie w czerwcu odbędzie się AliRun - bieg, który zachęca do bliższego poznania osoby pierwszego Proboszcza Parafii św. Franciszka z Asyżu - ks. Aleksandra Fedorowicza. Promuje zdrowy i aktywny styl życia. W tym roku bieg o dystansie 1918 metrów będzie jedną z atrakcji sportowych Pikniku Rodzinnego pod hasłem "Dziękując za niepodległość", który 16 czerwca 2018 r. w Izabelinie organizuje Fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza "Przyjaciele Alego".  Będzie to impreza bezalkoholowa.

 

Ks. Aleksander Fedorowicz przyjechał do Izabelina blisko siedemdziesiąt lat temu. Budował parafię i wspólnotę gromadząc ją wokół Chrystusa. Przed zakończeniem Soboru Watykańskiego II wprowadzał język polski do liturgii, procesję z darami. Jako jeden z pierwszych księży w Polsce odprawiał Mszę przodem do wiernych. 10 stycznia 1962 r., wygłosił kazanie podczas pierwszego nabożeństwa ekumenicznego w Polsce w kościele św. Marcina podczas Oktawy Modlitw o Jedność. Świadectwem całego swojego życia głosił ewangeliczną miłość bliźniego, która przykrywała wszelkie równice. Wyciągał dłoń w stronę potrzebujących, wspierał uzależnionych od alkoholu, pomagał ubogim, podnosił na duchu strapionych, otaczał troskliwą opieką samotnych i cierpiących. Kochał drugiego człowieka. Po prostu…

 

Powołana do życia dwa lata temu Fundacja "Przyjaciele Alego", którą kieruje ks. dr. Ludwik Nowakowski kontynuuje rozpoczęte przez kapłana dzieła. Podejmuje nowe inicjatywy. Specjaliści – wolontariusze bezpłatnie udzielają porad m.in. z psychologii, prawa, wspierają wychodzących z nałogu alkoholików oraz ich rodziny. Członkowie Fundacji objęci są stałą formacją duchową. Wszystko to sprzyja rozwojowi kultu ks. Aleksandra Fedorowicza o którego beatyfikację modlą się wierni.

 

Pomysłodawcą odbywającego się od trzech lat w Izabelinie biegu był ks. dr Jerzy Jastrzębski. Program 16 czerwca  2018 r. (sobota) przedstawia się następująco:

 

10.00 Msza św. w Parafii św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie,

Po zakończonej Eucharystii wspólne przejście na miejscowy cmentarz
i modlitwa przy grobie ks. Aleksandra Fedorowicza

12:00 Rozpoczęcie Pikniku Rodzinnego - Polana Jakubów przy dyrekcji KPN,

12.15 – 14.00 Biegi dla dzieci, młodzieży i dorosłych, Historyczna gra terenowa,

14.00-14.30 Program artystyczny dzieci z przedszkola im. ks. Aleksandra  Fedorowicza w Izabelinie,

16.00-17.30 Koncert zespołu "Arka Noego".

 

W trakcie Pikniku Rodzinnego zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci m.in. jazdy na kucykach, dmuchane zjeżdżalnie, gry i zabawy, prace w drewnie. W przygotowania zaangażowanych jest  wiele osób i firm, które ofiarowują swój czas oraz wsparcie. Piknik Rodzinny finansowany jest min. ze środków Fundacji PZU - Partnera projektu oraz Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Partnerami Pikniku są również m.in. Kampinoski Park Narodowy, Gminne przedszkole z Izabelina im. ks. Aleksandra Fedorowicza, Szkoła podstawowa im. płk Stanisława Królickiego w Izabelinie,  samorząd Gminy Izabelin oraz Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. Patronat honorowy nad imprezą objął m.in. dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego dyr. Mirosław Markowski.

 

Zapisy na bieg już ruszyły. Zachęcamy do odwiedzenia strony Fundacji im. ks. Aleksandra Fedorowicza „Przyjaciele Alego”, zapoznania się z sylwetką kapłana i świadectwem jego świętego życia, działalnością Fundacji i zapisania się na bieg: www.przyjacielealego.pl/alirun      www.zapisyonline.pl

 

Bądźcie z nami! Do zobaczenia 16 czerwca!

 

Magdalena Kamińska

 

ALIRUN JUŻ 16 CZERWCA 2018 R. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się