7°C pochmurno z przejaśnieniami

ALI RUN 2 W CZERWCOWE PRZEDPOŁUDNIE

13 czerwca 2017 roku odbyły się obchody dnia Patrona Gimnazjum w Izabelinie, ks. Aleksandra Fedorowicza.

 

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w izabelińskim kościele. O godz. 8.00 w obecności szkolnych sztandarów, dyrekcji z Zespołu Szkół w Izabelinie, młodzieży, kapłanów i władz samorządowych, decyzją Rady Gminy Izabelin, tytuł "Honorowego Obywatela Gminy Izabelin" przyznano ks. Aleksandrowi Fedorowiczowi i Ojcu Leonowi Knabitowi. W imieniu władz samorządowych przemawiali i gratulowali Ojcu Leonowi (bardzo zasłużonemu dla podtrzymania pamięci o pierwszym proboszczu z Izabelina): Przewodnicząca Rady Gminy Izabelin Grażyna Zielińska i Wójt Witold Malarowski. Po Mszy Świętej zebrani przemieścili się na miejscowy cmentarz, gdzie zapalono znicze, złożono wiązanki i modlono się przy grobie ks. Aleksandra.

 

Dalsze obchody dnia Patrona Gimnazjum w Izabelinie "ALI RUN" miały miejsce na Polanie Jakubów przy Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie. Tutaj odbyły się: biegi przełajowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz gra terenowa. W drugim biegu podobnie jak w ubiegłym roku czynnie wzięli udział: Dyrektor KPN - Mirosław Markowski, Wójt Izabelina - Witold Malarowski, Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego - Jan Żychliński, a także ks. Jerzy Jastrzębski - pomysłodawca i organizator biegu.

 

Po wręczeniu nagród dla zwycięzców, odbył się koncert zespołu "Heres & Wyrwani z niewoli", a całość drugiej edycji ALI RUN zakończyło wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

 

Michał Starnowski

 

ALI RUN 2 W CZERWCOWE PRZEDPOŁUDNIE komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się